Sıkça Sorulan Sorular


Firmamız 1974 yılında kurulmuş olup,kurulduğundan beri aydınlatma sektörüne üretici,tasarımcı ve yenilikçi kimliği ile öncü olmaktadır.

Tüm dünya ülkelerine üretimini gerçekleştirdiğimiz bütün ürün gruplarını ihraç edebiliriz. İhracat işlemleri,sipariş ve sevkiyat işlemleri için ihracat sorumlumuz ile iletişim kurabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma : 09:00 ile 18:00 saatleri arasında Cumartesi : 09:00 ile 13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ürünler özel sipariş üzerine üretilecek olup iade kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ürünlerimizin garanti süresi 2 yıl olup garanti kapsamı süresinde yerinde servis taleplerinin oluşması durumunda teknik personelin yol ve konaklama masrafları alıcı firma tarafından karşılanacaktır. Kurulum aşamasında oluşabilecek hatalardan firmamız sorumlu tutulamaz ve ürünler garanti kapsamından çıkar.(Yüksek voltaj,fiziksel hasar vb) Sipariş öncesi teklifte yer alan ürünlerin tüm kontrollerinin ; ürün kasa rengi,ışık renk sıcaklığı,ürün ölçüleri,montaj şekli ve ürün kullanımını belirleyecek tüm şartların kontrolü alıcıya ait olup,teklif formunda belirtilmeyen özelliklerden firmamız sorumlu tutulamaz. Sipariş öncesi mutluka tüm ürün kontrolleri alıcı tarafından yapılmalıdır.

Ürünlerimizin garanti süresi 2 yıl olup garanti kapsamı süresinde yerinde servis taleplerinin oluşması durumunda teknik personelin yol ve konaklama masrafları alıcı firma tarafından karşılanacaktır. Kurulum aşamasında oluşabilecek hatalardan firmamız sorumlu tutulamaz ve ürünler garanti kapsamından çıkar.(Yüksek voltaj,fiziksel hasar vb) Garanti kapsamı süresince arızalanan ürünler İkitelli fabrika adresimizde onarılacak,onarım işlemi gerçekleştirilemeyen ürünler yenisi ile birebir değiştirilecektir. Arızalı ürünlerin fabrika adresimize sevki ve iadesi alıcıya aittir.

Özellikle Lineer ürün grubunda mevcut kalıplar kullanılarak sınırsız ürün çeşitliliği yaratılabilir. Bu yönü ile projelerinizde kullanacağınız ürünün ölçülerini,kasa rengini,ışık rengini,sarkıt boyunu ve dilediğiniz diğer tüm özellikleri tasarımınıza uygun halde üretebiliriz.

Projede kullanılacak ürün çeşitliliği ve adedine bağlı olarak sipariş öncesi satış ekibimiz ile iletişime geçip net tarih almanızı öneriyoruz.

Ürünler İkitelli fabrika teslimidir. Adrese teslim sevkiyatlarda nakliye, kargo yada ambar ücreti ile ürünlerin yerine montajı alıcıya aittir.Şirketimiz YURTİÇİ kargo şirketi ile anlaşmalı olup aksi belirtilmedikçe adrese teslim tüm sevkiyatlarda ürünler YURTİÇİ kargo şirketine teslim edilecektir. -Tarafımıza gönderilecek alıcı ödemeli tüm kargolar YURTİÇİ kargo ile gönderilmelidir. Diğer kargo yada ambar şirketleri ile gönderilen gönderiler kabul edilmeyecektir.

Üretilen ürünlerin teslim yeri İkitelli fabrika adresimiz olup,diğer tüm gönderilerde ambar,kargo yada nakliye ücreti alıcıya aittir. Özel koşullar ve anlaşmalarda bu durum satış ekibimiz ile görüşülmelidir.

Ürünler İstanbul dışı sevkiyatlarda iç ve dış koli olarak ayrı ayrı paketlenmektedir. Taşıma esnasında zarar görebileceğini ön gördüğümüz hassas ürünlerde ahşap kafes ile koruma sağlanarak sevkiyat gerçekleştirilmektedir.

Firmamız bayilik sistemi ile çalışmamaktadır. Projelere uygun istenilen ölçülerde üretim yapılmaktadır. Bu hususta dileyen her müşterimiz İstanbul'da yer alan satış mağazımızı , üretim tesisimizi ziyaret ederek veya satış ekibimiz ile iletişim kurarak sipariş verebilirler.

Üretim tesisimizi ziyaret etmek için ; Özel aracınız ile ulaşım için; İkitelli O.S.B İsteks Sanayi Sitesi B5 Blok No:8 Başakşehir / İkitelli Anadolu yakasından ulaşım için ; Marmaray hattını kullanıp Yenikapı durağında indikten sonra,Kirazlı metrosuna aktarma yapmalısınız. Kirazlı son durakta indikten sonra İkitteli metrosuna binip Başak Konutları durağında indikten sonra Tümsan çıkışını kullanmalısınız. Avrupa yakasından ulaşım için ; Metro hattı kullanılabilinir. 143,78C,146M ve 79E İETT araçları kullanılabilinir.

Tüm ürünlerde ; Led ; Samsung veya Osram Driver ; Osram,Tridonic,Meanwell veya Eaglerise markaları tercih edilmektedir.